portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Cztery Oceany - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Cztery Oceany - sprawy osiedlowe » Forum » Nowa firma ochroniarska
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Nowa firma ochroniarska

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
cholek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Nie Lis 16, 2014 19:38
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 15:20    Temat postu: Nowa firma ochroniarska

Chciałbym poruszyć temat nowej firmy ochroniarskiej. Ochroniarze (także Pani) są nie mili, nie wychowani (często nawet nie stać na odpowiedzenie dzień dobry), ale to oczywiście drobnostki. Pierwsze tego typu sytuację nie zgłaszałem nigdzie, myślałem, że to pojedyncze przypadki, gorszy dzień jakiejś osoby. Poprzednia firma ochroniarska była przyjazna i często bardzo pomocna (nawet pomagali mi wnosić meble bezinteresownie Smile), natomiast na temat obecnej firmy pierwszy raz usłyszałem o problemach od mojej matki która chciała zostawić coś dla mnie, nie było mnie w domu więc chciała zostawić na ochronie za co została naskoczona i musiała sporo negocjować żeby łaskawie drobiazg przyjęli do przechowania. Ostatnim razem kiedy kurier zostawił dla mnie paczkę dostała rzucona na ziemię (podobno nie zmieściła się w szafie), przyszedłem, przywitałem się i proszę o wydanie przesyłki. Na co po 5sec ciszy PANI zdobyła się jedynie na odpowiedź (A POCZTY NIE MA?). Niedopuszczalne żeby osoby które są na naszym utrzymaniu i mają nam pomagać i poprawiać komfort mieszkania tak się zachowywały! W końcu to my im płacimy i my wymagamy... Dzisiaj zadzwonił do mnie kurier zdruzgotany z trzęsącym się głosem, że ludzie z naszej ochrony są nienormalni, prostaccy i nie ma opcji żeby tam wrócił z nimi rozmawiać i idzie spróbować zostawić przesyłkę obok w ŻABCE!

Czy ktoś może miał z nimi jakieś problemy?
sternikwawel 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 20:31
Posty: 151
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 16:36    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Rzeczywiscie panowie nie odpowiadają na dzień dobry i rzeczywiscie nie odbierają przesylek a szkoda bo to było duże udogodnienie dla mieszkańców budynku.Tak naprawdę to siedzą wulgarnie mówiąc tylkami na krześle i słuchają muzyki.
cholek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Nie Lis 16, 2014 19:38
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 16, 2016 21:01    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Otrzymałem informację, że jeżeli kurier przy nich zadzwoni, to ochrona ma obowiązek przyjąć przesyłkę... Także po prostu mają to gdzieś, a ich szef w momencie zwrócenia uwagi, twierdzi, że jego pracownicy są w porządku, a to my wymyślamy... Dno dna ta firma Confused
sternikwawel 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Wrz 25, 2012 20:31
Posty: 151
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 8:59    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Ja otrzymalam miesiac temu przesylke i ochrona tez nie zgodzila sie na wziecie jej od kuriera.Interweniowalam u pani Agnieszki i dostalam te sama odpowiedz ze musza zadzwonic i jesli nie bedzie nikogo w domu to maja obowiązek wziac paczkę ale jak widzę nic się nie zmieniło. A tak na marginesie co to znaczy ze wymyslamy! Zasady kultury i ich obowiązki są chyba gdzies zawarte bo jak mają siedzieć i zatruwac powietrze to niech idą z wiatrem
JJakub 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Gru 29, 2014 6:52
Posty: 65
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 10:14    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Szkoda, że Pani Agnieszka nie informuje nas o tym jakie są obowiązki firm, które dla nas pracują (jak to kiedyś napisała w kwestii firmy sprzątającej: umowa jest bardzo dobra i obejmuje szeroki zakres obowiązków).

Jeśli znalibyśmy zapisy umów, wiedzielibyśmy co jest w zakresie obowiązków, a co nie danej firmy (może ochrona ma wpisane w zakresie obowiązków wspólne - dwuosobowe wychodzenie na papierosa co 15 minut?)

Cały czas zastanawiam się po co są nam potrzebne dwie osoby w ochronie? Czy nie byłoby lepiej gdyby w recepcji siedziała jedna osoba, obsługująca zarówno monitoring jak i przyjmująca ewentualne zgłoszenia dotyczące interwencji + opcja patrolu interwencyjnego jeśli coś by się działo w budynku? Mielibyśmy wówczas szansę na porządną firmę za niższe pieniądze i gwarancję profesjonalnej interwencji w sytuacji gdyby np. jacyś turyści zachowywali się zbyt głośno
Tooomas 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Wto Kwi 09, 2013 18:12
Posty: 246
Skąd: Ocean Indyjski

PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 17:13    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Ano są fatalni, skwaszone gęby od rana do wieczora, odpowiedzieć "Dzień dobry" to dla nich szkoła wyższa, a tej jak widać nie kończyli...
Michalina1987 
   

Zaglądajacy


Wiek: 41
Dołączył: Pią Lip 22, 2016 12:49
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 17, 2016 22:45    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Zgadzam się z Państwem.
Poprzedni Panowie byli naprawdę mili i pomocni, pomagali wyjść z rowerem, przytrzymywali drzwi, pomagali Paniom z wózkami i dziećmi, jakoś tak było po prostu przyjaźnie i miło - dzień dobry, miłego dnia - zawsze !
Ostatnio stojąc przy windzie kiedy to Panowie urządzali wietrzenie, byłam świadkiem wulgarnej rozmowy na temat parkujących samochodów przy naszym budynku - naprawdę było to nieprzyjemne. Najlepsze jest to, że nic sobie nie robili z tego, że tam stoję - co bardziej spostrzegawcza osoba zorientowałaby się, że winda się nie otworzyła ...
Kwestia paczek - tak samo, też miałam problem. Wcześniej był prowadzony zeszyt zdawczo/ odbiorczy i good - wszystko miło załatwione bez żadnych spięć a tu.. masakra.

W kwestii zmiany ilości osób na ochronie - tak jak rozmawiano na zebraniu, monitoring ppoż wymaga kontroli tzn. kamery można by nawet przenieść do recepcji bo osoba która tam siedzi zwyczajnie podziwia skrzynki, (chociaż widziałam ostatnio, że chyba są tam monitory teraz ale oczywiście administrator nie raczył nas o tym poinformowac- bo i po co ?! miesiac po zmianie ochrony podaja nam numery do kontaktu z ochrona...)

Niemniej jednak, w przypadku alarmu jedna osoba musi zostac przy centralce zeby kontrolowac wszystkie czujki- gdzie ew. jest pozar, odpowiadac na wezwania strazy. Druga osoba musi koniecznie sprawdzić źródło pozaru i żeby skasować alarm ma się na to 5 min. przy nie dzialajacych windach ... po schodach.. moze byc ciezko zeby to ogarnac.. Nie widziałam u nas zbyt wielu ROP'ow po wlaczeniu takiego alarmu sprawia ze alarm wskakuje automatycznie na wyzszy stopien i straz tez ma takie info wowczas - Reczny Ostrzegacz Przecwipozarowy to wyzszy poziom poniewaz z nazwy potwoerdza zauwazony pozar..
redzina74 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Mar 03, 2013 20:19
Posty: 153
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 8:29    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Poprzednia firma ochroniarska zdecydowanie byla przyjemniejsza, chociaz też nie wykazywali się dużą inicjatywą.Panowie zajmowali się wydawaniem kluczy do mieszkań, ktore są wynajmowane, mialam uczucie,że jestem w hotelu, zamiast pilnować np samochodów, ktore parkuja np na chodniku i niestety niszczą chodnik. To wszystko jest naszą własnością i te zniszczenia bedziemy musieli naprawiac a to kosztuje. Panowie niestety mieli dobre wytłumaczenie, brak znaków zakazu i informujacych, ze jest to teren prywatny. Zgoda na znaki podobno jest ale gdzie one są tego nie wie nikt. Mam wrazenie, zeu nas to wszystko dzieje się bardzo wolno, nie ma zadnej inicjatywy z strony zarzadcy, reaguje tylko na nasze monity. JESLI MIESZKANCY ZAUWAZAJA CHAMSTWO OCHRONY I BRAK Z ICH STRONY DZIALAN TO PORA NA SZCZERĄ ROZMOWĘ Z ZARZĄDCĄ,POZDRAWIAM
Beataz3miasta 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sie 18, 2016 20:58
Posty: 6
Skąd: Ocean Indyjski

PostWysłany: Czw Sie 18, 2016 21:14    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Doprawdy nie rozumiem Was sasiedzi. Zanmówiłam coś, co przywióż kurier. Pan z ochrony skontaktował sie ze mna telefonicznie i poprosił o potwierdenie odbioru.Przesyłke odebrałam po powrocie z pracy. Uważam, że takie postepowanie ochrony było profesionalne. Nie moge tez zgodzic sie z opinia co do grubiaństwa ochrony. Ja zawsze otrzymuje od Nich "zwrotne" Dzień Dobry. Ogólnie przyjeta zasada jest to, żę wchodzący wita sie jako pierwszy. Reasumując. Na własnym przykładzie nie zgadzam sie z negatywami kierowamymi w strone ochrony.
JJakub 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Gru 29, 2014 6:52
Posty: 65
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 7:25    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Zazdroszczę dobrych relacji z ochroną. Ja niestety wczoraj miałem wycieczkę na pocztę ponieważ koperta nie zmieściła się do skrzynki a ochrona przechować jej nie chciała (przy poprzedniej firmie sytuacja niespotykana)

Szkoda, że tak doświadczony zarząd nie potrafi wynegocjować odpowiedniej umowy: wystarczyłby np. zapis mówiący o karach umownych w przypadku określonej ilości skarg złożonych przez mieszkańców - wtedy gwarantuję Państwu, że ochrona pracowałaby tak, jakby naprawdę im zależało
luzman 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Sie 19, 2016 8:29
Posty: 4
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pią Sie 19, 2016 8:33    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Beataz3miasta napisał:
Doprawdy nie rozumiem Was sasiedzi. Zanmówiłam coś, co przywióż kurier. Pan z ochrony skontaktował sie ze mna telefonicznie i poprosił o potwierdenie odbioru.Przesyłke odebrałam po powrocie z pracy. Uważam, że takie postepowanie ochrony było profesionalne. Nie moge tez zgodzic sie z opinia co do grubiaństwa ochrony. Ja zawsze otrzymuje od Nich "zwrotne" Dzień Dobry. Ogólnie przyjeta zasada jest to, żę wchodzący wita sie jako pierwszy. Reasumując. Na własnym przykładzie nie zgadzam sie z negatywami kierowamymi w strone ochrony.


A czy w obu budynkach jest ta sama ochrona? Bo skrajnie różne opisy wynikają chyba z tego że mowa o innych firmach?
Protton 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Śro Sty 05, 2011 13:28
Posty: 13
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Sob Sie 20, 2016 14:10    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Dobre pytanie z tymi budynkami.

Ja mieszkam w pierwszym i kontakt z ochroną jest świetny. Panowie (i Pani!) są uprzejmi, wychowani, kiedy idę z wózkiem lub rowerem zawsze! pomagają przy drzwiach, nigdy nie spotkałem się z brakiem uprzejmości (jeden wyjątek, o nim za chwilę).

Odnośnie do przesyłek - bez treści umowy wiele omówić się nie da, ale jeśli nie jest wyraźnie napisane w niej, że ochrona przejmuje przesyłki, to na miejscu ochroniarza zachowałbym się identycznie, tzn. nie przyjął na własną odpowiedzialność niczego. Ludzie przesyłają czasem cenne rzeczy, które mogą zostać uszkodzone w transporcie. "Wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze". Raz towar przyjdzie uszkodzony, spedytor obwini ochronę, ochrona spedytora i robi się szambo. Jeśli kiedyś ochrona brała paczki na swoją odpowiedzialność to nie znaczy, że nowa również musi.
Sam kuriera zamawiam na godzinę, gdy jestem w domu. A jak muszę coś na poczcie odebrać, nie widzę problemu. Poczta jest po drugiej stronie ulicy.

Jeszcze kwestia rowerów. Kiedyś pojawiła się krótka "moda" na to, że ochroniarz chodził z mieszkańcem do pomieszczenia z rowerami, ale szybko się skończyła. A moim zdaniem, chodzić powinni zawsze. Niejednokrotnie znajdowałem swój rower wepchnięty między inne, pedały w szprychach, powykręcane manetki itp. To doprawdy dołujące, jak ludzie nie dbają o rowery innych.

Jeśli chodzi o wyjątek od uprzejmości ochroniarzy - często jeżdżę rowerem późnym popołudniem i wracam w okolicach 21:00 - 21:15, kiedy recepcjonista ma obchód (staram się nie celować w tę godzinę, ale zawsze mogę). Idę wówczas do "didżejki" i proszę drugiego gościa o klucz. Zwykle nie ma problemu. Raz tylko usłyszałem, że "skoro mam czas na rower wieczorem, to mogę w recepcji zaczekać na klucz", ale odpowiedziałem dość mocno i facet ruszył cztery litery (co ciekawe, już nigdy więcej go nie widziałem).

Pozdrawiam w ten piękny, słoneczny weekend.
luzman 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Sie 19, 2016 8:29
Posty: 4
Skąd: Miasta

PostWysłany: Pon Sie 22, 2016 15:09    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

No właśnie... ja też mieszkam w pierwszym budynku i żadnych zastrzeżeń do ochrony nie mam. Co prawda kuriera ogarniam zawsze w pracy albo jak jestem w domu bo nie widzę potrzeby angażować w to ochrony, ale w pozostałych kwestiach są zawsze uprzejmi i pomocni.
cholek 
   

Zaglądajacy


Wiek: 34
Dołączył: Nie Lis 16, 2014 19:38
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 11:33    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

@Beataz3miasta profil założony 18.08, pierwszy post na forum chwalący ochronę, ciekawe Smile Oczywiście problem ochrony dotyczy oceanu indyjskiego gdyby ktoś się nie zorientował. Gdyby się okazało, że ochrona nie ma w obowiązku odbierania przesyłek to oczywiście sprawa wyglądałaby inaczej, ale tak jak pisałem wcześniej, nasz administrator potwierdził, że ochrona ma obowiązek przyjąć przesyłkę o ile przy kurierze zostanie wykonany telefon do nas i potwierdzone, że przesyłka ma zostać odebrana. Nie robiłbym z tego takiego problemu gdyby nie to, że za ochronę płacę miesięcznie 94,39zł , a na tą chwilę odbieranie przez nich przesyłek, przeglądanie monitoringu i obchód były jedynymi zaletami tego wydatku.
JJakub 
   

Stały bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Pon Gru 29, 2014 6:52
Posty: 65
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Wto Sie 23, 2016 11:59    Temat postu: Re: Nowa firma ochroniarska

Przesyłek już nie odbierają
Obchodu już nie wykonują

W zakresie obowiązków zostało chyba wyłącznie patrzenie w monitory (bo już interwencje chyba w ten zakres nie wchodzą Smile)
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama